Ek İş

Boya Badana Yaparak Para Kazanmak

Ek İş Olarak Boya Badana Yapmak

Boya badana yaparak para kazanmak mümkün. Ek iş olarak yada kalıcı olarak boya badana yaparak nasıl para kazanılır? Ekonomik şartlar çok zor ve para kazanmak kimilerine göre çok kolay, kimilerine göre ise çok zor. Tek maaş ile ev geçindirmek ise oldukça zorlayıcı. Ek iş olarak bir şeyler yapabilecek vakti olan ve el becerisi olan kişiler bir çok şekilde para kazanabilirler. Akşamları iş çıkışı, hafta sonları gezmek dolaşmak yerine ek iş olarak bir şeyler yapılabilir. Ek iş olarak boya badana yapmak ise size çok para kazandıracak işler arasındadır.

Boya badana yaparak para kazanmak da ek iş olarak yapılabilecek işler arasındadır. Bir boyacı bir kaç gün içerisinde bir evi boyuyor ve neredeyse asgari ücretten fazla parayı sadece işçilik için alıyor. Bir kaç günlük bir çaba ile bir aylık maaş alıyorlar. Ek iş olarak ise boya badana neden yapılmasın?Boya Badana Yaparak Nasıl Para Kazanılır

Boya Badana Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Ek iş olarak bu yöntemi şimdiye kadar düşünmeyen bir çok kişi olabilir. Bu işi ek gelir olarak görüp, çok iyi para kazanan kişilerin olduğunu düşününce şimdiye kadar neden başlamadım bile diyenler olabilir. Sadece hafta sonları bile çalışarak bir ay kazandığınızdan çok daha fazla para kazanmanız mümkündür.

Boya badana yapmanın inceliklerini öğrendikten sonra birazda el beceriniz varsa çok çabuk bu işi kavrayabilirsiniz. Ek iş olarak boya badana yapma fikri size soğuk gelmesin. Her sene ev boyanmakta, apartman merdivenleri, bahçe duvarları, iş yerleri, dükkanlar gibi bir çok olan her sene boyaya ihtiyaç duyar. Yaz aylarında ise neredeyse boya yaptıracak boyacı bulmakta güçlük çekilir. Bu konuda ciddi bir açık olduğunu söylemek isteriz. Bu işe başladıktan sonra çok kısa sürede bir müşteri yelpazesine erişmeniz mümkün olur. Bir kişi eğer yapılan işten memnun kalırsa mutlaka sonraki işleri de tanıdığı kişiye yaptırmayı düşünür. Eğer temiz çalışırsanız çok kısa sürede müşteri yelpazenizi genişletirsiniz. Bir kişi sizden memnun kalırsa tanıdıklarına sizi önerir ve o kişilerinde işlerini yaparak ilerlersiniz. Burada boya badana nasıl yapılır bunun incelikleri nelerdir buna dikkat etmek gerekli.

Boya badana yapmak için el becerinizin gelişmiş olması gerekmektedir. Bu iş için uygun olup olmadığınız konusunda karar verdikten sonra işe başlamak için tecrübeniz olup olmadığına bakmalısınız. Daha önce boya yaptınız mı? Eğer daha önce boya badana yapmadıysanız bu işi ilk önce kendi evinizde deneyebilirsiniz. Bu işi ilk önce evinizde yaptıktan sonra ek iş olarak boya badana yapabilirim diyorsanız, yakınlarınızdan başlayarak boya badana işine girebilirsiniz. İlk önce yakınlarınızın evini boyayarak tecrübe kazanmanız çok daha iyi olur. Tecrübe bu konuda çok önemlidir. Hiç kimse tecrübesiz birine evini boyatmak istemez. Tecrübeyi yakınlarınızın evini boyayarak kazanabilirsiniz.

Bir boyacı işini ne kadar temiz ve düzgün yapıyorsa elinde iş olduğunu söylese bile insanlar onu bekler. Çünkü o kişi işini temiz ve düzgün yapıyordur. Bu nedenle önce işi temiz ve düzgün yapmak gereklidir. İşiniz konusunda emin olduktan ve gerekli tecrübeyi kazandıktan sonra sosyal medya hesabınızdan boya badana yaptığınızı duyurabilirsiniz. Bunun yanında çevredeki boya satan nalburlara boya badana yaptığınızı söyleyip telefon numaranızı verebilirsiniz. Bu şekilde adınızı duyurmanız ve iş alma imkanınız çok daha fazla olur.Kimler Boya Badana Yaparak Para Kazanabilir

Kimler Boya Badana Yaparak Para Kazanabilir?

Bu işin kadın erkek ayrımı yoktur. Kadınlar da erkekler kadar bu işi yapabilir. İşin inceliklerini öğrenen her kez boya badana yapabilir. Emekli, öğrenci, ev kadını gibi bir çok kişi boya badana yaparak ek gelir elde edebilir. Bu iş ustalık ve beceri isteyen bir iş olduğu için kadınların bu işi yapmaları çok da normal sayılır. Yeter ki işi yapmak için gerekli cesareti kendilerinde bulsunlar. Bunun yanında aslında boya badana işi çok da kolay işler arasındadır.Boya Banada Nasıl Yapılır

Boya Badana Nasıl Yapılır?

Öncelikle boyanacak alan için gerekli boya ihtiyacı giderilir. Eğer renk değişimi yapılacaksa mutlaka astar boya atılır. İlk yapılan boya astar olduğu için renk değişimleri bir miktar daha boya fazla yer.

İlk olarak kapı ve yer döşemelerinin boyadan etkilenmeleri için ve boyanın kapı ve yer döşemelerine değmesi engellenmesi için bantlanır. Bantlama işlemi kağıt kalın bir bantla yapılmaktadır. Kapıların ve parkelerin kenar kısımları kalın bant ile bantlandıktan sonra yerlere boya dökülmesin diye yerler naylonlanır. Bunlar ön hazırlıklardır ve mutlaka ön hazırlık yaparak temiz ve düzgün çalışmalısınız. Boya işlemi bittikten sonra evde boya temizliği yapılmamalıdır. Bu işlem çok önemlidir. Arkanızda boya izleri ve döküntüleri bırakırsanız müşteri bu işten memnun kalmaz. Boya ne kadar güzel olursa olsun arkanızdan yapılacak olan temizlik müşteriyi sıkıntıya sokar. Bu nedenle temiz çalışmanız çok önemlidir.

Tavan ile duvar kenarlarının birbirine değmemesi için ince fırça ile kestirme yapılır. Bu işi duvardaki kenarı ince bir boya fırçası ile boyayarak yaparsınız. Piriz ve kalorifer peteklerinin arkası, cam kenarları da kestirme yapılır. Bu iş biraz uzun ve incelik ister. Bunun ardından parke yani alt zemin ile duvar kenarını de kestirme yaparak tamamlarsınız. Kestirme işlemi bittikten sonra kalan orta bölümün boyanması çok daha kolay olur. Orta bölge rulo dediğimiz fırça ile çok kısa sürede tamamlanır. Boya ıslakken ikinci kat vurulmaz. Mutlaka alt kat boya kuruduktan sonra ikinci kat yapılır. Boya ikinci katta kendini göstermez alt zemin belli olursa 3. kat yapılmalıdır. Boya tamamen kapanıp alt zemin görünmeden ve fırça izi kalmadan tamamlanır.Boya Badana Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır

Boya Badana Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu işten çok para kazanmak çok kolaydır. Bir iki günde bir ev boyası biter. Bir evin boya parası sadece işçilik olarak neredeyse bir askeri ücretin çok daha fazlasıdır. Bir de bu işi ne kadar temiz ve düzgün yaparsanız o kadar çok para kazanabilirsiniz. Temiz ve düzgün yapan bir kişi hiç boş günü olmadan çalışabilir. Hafta sonları, akşamları iş çıkışları boya badana yaparak çok fazla para kazanmanız mümkündür.

Boya badana yaparak para kazanmak tecrübe ve müşteri yelpazenizin genişliği ile de alakalıdır. Başladıktan çok kısa süre sonra çok daha fazla müşteriniz olur. Biraz zamanla boş gününüz kalmayacak şekilde bu işten para kazanamayabilirsiniz. Bir ayda 4 hafta sonu çalışsanız bile neredeyse 4 asgari ücretin fazlası ek para kazanmanız mümkün olur.

9 Yorum

 1. Zor iş boya ve badana yapmak ama ücretinin dolgun olduğunu düşünüyorum tabi herkes yapamaz bu işi orası da ayrı. Para kazanmak için bu işi küçükken öğrenmek lazım.

  1. Öğrenmenin yaşı yok hocam inanın bu işten anlamayıp ek iş olarak yapan sadece hafta sonlarını ve akşam saatlerini ayırmasına rağmen ayda asgari ücret kadar para kazanan kaç kişi gördüm. İşten anlasalar daha iyi ücretlere de iş bulabilirler.

 2. Zor meslek boyacı arkadaşların Allah yardımcıları olsun ama güzel getirisi var. Yaz geldi işleri açılır inşallah bol kazançlar hepsine.

  1. Ek iş olarak yapan çok fazla insan var artık ülkemizin durumu herkesin malumu insanlara 1 işte çalışmak yetmiyor. Ülkemizin gidişatı bu şekilde devam ederse ne yazık ki herkes ek iş yapmak zorunda kalacak yakın gelecekte.

 3. Hem zor hemde yorucu bir iş boya yapmak. Bir keresinde evin odasını kendim boyayayım dedim. Acemi olduğum için hem çok vakit aldı hem de fazlasıyla yorucu oldu. İşini bilen ve bu işi meslek edinen için daha az yorucu olacağını düşünüyorum.

  1. İsmail bey zor olsa da ekmek parası yapmak zorunda olunca yapıyorsun. İşi öğrendikten sonra tabii daha hızlı yapmaya başlarsın.

 4. Eniştem boyacı, yani boya yaparak para kazanma konusunda iyidir fakat bahsedildiği gibi yüksek kazançlar yok sanki ya da enişte bey parayı başka yerlerde eziyor. Sonuçta her öğrenilen meslek altın bileziktir.

  1. Serdar bey buradaki önemli nokta işini çok iyi yapmak sen bu şekilde çalışırsan yüksek fiyatlardan iş alabilirsin. Bizde bu iş için geçen gün anlaştık birisiyle adam işini hakkıyla yapmadı eksik yaptı. Ben onu kimseye önermedim işi yaptı parayı aldı ama devamı gelmedi beni memnun etmedi. Her işte bu böyle işini çok iyi yaparsan hem tavsiye ederler bir günün boş kalmaz hemde yüksek fiyattan insanlarla anlaşırsın güzel paralar kazanırsın.

 5. Sayın Burak bey bahsettiğiniz meslek öyle hemen öğrenilecek meslek değil ben 25 yıldır bu işin içindeyim sadece boya sürmekle usta olunmuyor ayrıca inşaat sektörü kış döneminde olmaz yaklaşık 4 ay boyunca fırça sürülmez tam bir boyacı olmak için en az 2 3 yıl çıraklık yapacak dediğiniz gibi falan aşırı bir para kazanılmıyor zaten müşterilerde acemi boyacıya bir sefer iş verir gerisi gelmez ekmeği ekmekçiye vereceksin misali herkes kendi bildiği uzman olduğu işi yaparsa ekmek yer yoksa ustalık lafla olacak iş değil saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu