Ek İş

Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanmak

Direksiyon dersi vererek para kazanmak, ek gelir elde etmek isteyen kişilerin kullandığı yollardan biridir. Direksiyon dersi vererek ek gelir elde etmek yada bu işi daha ileriye götürerek kalıcı iş olarak da yapmak mümkündür. Günümüz koşullarında ehliyet almak artık bir lüks değil zorunluluktur. Bu nedenle ehliyet alabilmek için sınavlara giren kişiler bu konu ile ilgili kurslara gitmekte fakat verilen dersler yeterli gelmemektedir. Sınavı geçebilmek, iyi araç kullanmayı öğrenebilmek için özel ders eğitimi bir mecburiyet halini almıştır.

Ülkemiz koşullarında yasal olarak 18 yaşını tamamlamış, belirli şartları yerine getirmiş olan kişiler ehliyet almaya hak kazanırlar. Zorunlu olarak girilecek olan yazılı sınavda başarılı olan kişiler direksiyon sınavına tabi tutulur. Öğrenciler direksiyon sınavından geçebilmek için çoğunlukla ek ders almak zorunda kalır. Araç kullanmak sorumluluk ve dikkat gerektiren bir iştir. İyi araç kullanmayı öğrenmeden trafiğe çıkmamak gerektiğinden bu işi bilen kişilerin yardımına ihtiyaç duyulur.

Direksiyon Dersi Vererek Nasıl Ek Gelir Elde Edilir

Direksiyon Dersi Vererek Nasıl Ek Gelir Elde Edilir?

Direksiyon dersi vererek ek gelir elde edebilmek için bazı şartlara uygun olmak gerekmektedir. Bu işi sürücü kurslarında yapabilmek için bazı yasak sorumluluklar mevcuttur. Özel olarak yapmak isteyen kişiler de bu işi yapmaya karar vermeden önce kendilerine bazı sorular sormalı gereklidir. Bu işi gerçekten yapabilirler mi? Direksiyon dersi vermek sabır ve dikkat gerektirmektedir. Özellikle araç kullanmayı çok iyi biliyor olmanın yanında da iyi bir öğretmende olmalısınız. İnsanlarla iletişiminiz yüksek olmalıdır. Sıkılmadan defalarca aynı şeyi anlatmaktan sıkılmamalı ve yanlışlar karşısında sabırlı olurken, güler yüzlü de olmalısınız. Kişiler sizden ders aldığında memnun kalmalıdır. Eğer ben bu işi yapabilirim diyorsanız, direksiyon dersi vererek ek para kazanmanın yollarına bakalım.Özel Olarak Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanmak

Özel Olarak Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanmak

Direksiyon dersi vererek ek gelir elde etmek için sadece sürücü kurslarında çalışıyor olmanız gerekmez. Ülkemiz koşullarında sürücü kurslarında 15-20 saatlik eğitimler verilir. Bu eğitim öğrenciler için yeterli değildir. Sınava girecek olan öğrenciler ek ders alabilmek için öğretmenler aramaktadır. Özel dersleri genelde sürücü kurslarındaki ders veren öğretmenler vasıtası ile ya da çevrelerinden tanıdıklar yardımı ile bulmaya çalışırlar. Genelde sürücü kurslarındaki öğretmenler çok yoğun çalıştığı için çevreden eş dost yardımı ile bulunur. Bu nedenle eğer özel ders veriyorsanız bunu çevrenize duyurmalısınız. Bir kez birilerine özel ders vermeye başlarsanız, bu sizin referansınız olur ve ders verdiğiniz kişi bunu bir çok kişiye duyuracaktır. Bunun için ilk dersler çok önemlidir.

Ders vermeye karar verdiğiniz zaman bunu mutlaka sosyal medya yardımı ile duyurmalısınız. Sosyal medyaya bu konu ile ilgili bir telefon numarası yazmalısınız. Özel numaranızı kullanmak istemiyorsanız sadece özel dersler için ayrı bir hat alabilir ve özel ders için aldığınız bu numarayı sosyal medyadan duyurabilirsiniz. Sürücü Kursunda Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanmak

Sürücü Kursunda Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanmak

Sürücü kurslarında eğitmenlik yaparak para kazanmak isteyen kişiler belirli şartları yerine getirmek zorundadır. Öncelikli olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen kurslara katılım sağlamalıdır. Bu kurslardan alınan belge ile ancak sürücü kurslarında eğitmenliğe başlayabilir. Direksiyon dersi vererek ek para kazanmanın yanında eğer bu belgeyi alırsanız bu işi tam zamanlı olarak da yapabilirsiniz. Bir çok özel sürücü kursu eğitmen aramaktadır. Direksiyon eğitmenliği çok aranan ve geçerliliği olan bir belgedir.Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği Belgesini Kimler Alabilir

Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği Belgesini Kimler Alabilir?

Sürücü kurslarında eğitmenlik yapabilmek için bu belgeyi almanız şarttır.  Eğitmenlik belgesini alabilmek için en az 3 yıl önce ehliyetinizi almış olmanız gerekmektedir. Önceleri bu belgeyi alabilmek için lise mezunu olma şartı aranırken sonrasında ise 4 yıllık lisans mezunu olma şartı kondu. Şimdilerde ise Halk Eğitim Merkezlerinin verdiği kurslarda lise mezunları da alabilmektedir. Geçiçi süre için olduğu söylenmektedir. Bu süreyi kaçırmadan lise mezunlarının almasını tavsiye ederiz. Üniversitede direksiyon eğitimi ile ilgili alandan ön lisans yada lisans mezunu olan kişiler ise diplomaları ile eğitmenlik yapabiliyorlar.

Eğer 4 yıllık bir her hangi bir üniversite mezunu iseniz ve ehliyetinizi alalı 3 yılı geçmiş ise hemen Milli Eğitim Bakanlığına baş vurarak gerekli kurslara başvurabilirsiniz. Ek gelir elde edebilmek ya da tam zamanlı bu işi yaparak çok iyi paralar kazanılmaktadır.Direksiyon Dersi Vererek Ne Kadar Para Kara Kazanılır

Direksiyon Dersi Vererek Ne Kadar Para Kara Kazanılır?

Direksiyon Eğitmenliği yapmak isteyen kişiler sürücü kurslarından belirli bir maaş almaktadır. Bu işi hafta sonları yada akşamları iş çıkışı yapabilirler. Direksiyon dersi vereceğiniz saat üzerinden belirli bir ücret ödenir.

Eğer özel ders verecekseniz bu iş için 60 ile 150 lira arası bir ücret alırsınız. Bir günde 5 saat özel ders verdiğinizi düşünürseniz en az 250-500 lira gibi bir ek gelir elde edersiniz. Bir de bu dersi kendi aracınız ile veriyorsanız ücret çok daha fazla olur. Sizin aracınız ile özel ders verdiğinizde ücretler çok daha fazla olmaktadır.

Sadece hafta sonları günde 5 saat ders vererek neredeyse tam zamanlı çalıştığınız işten aldığınız ücretten çok daha fazla bir ek gelir elde etmeniz mümkündür. Direksiyon dersi vererek para kazanmak, ek gelir elde etmek son derece akıllıca bir iştir. Evde boş boş televizyon seyretmek yada hafta sonları orada burada gezmek yerine ek gelir elde etmek çok daha mantıklı bir yoldur. Eğer bu işi yapmak istiyorsanız Milli Eğitim Bakanlığının verdiği kurslara da mutlaka giderek belgenizi almanızı öneririz. Çok güzel paralar kazanabileceğiniz bir iş için bir müddet yorulmaya değeceğini düşünüyoruz.

12 Yorum

 1. Ben direksiyon dersi vererek para kazanacak biri değilim. Acayip sinirli biriyim. Hanıma öğreteyim dedim 5 dakika sonra eve dönelim dedi.

 2. Öğreticinin soğukkanlı olması gerekiyor zaten sürücü koltuğunda oturan kişinin üzerinde baskı oluyor eğitmenin davranışlarının baskıyı azaltması çok önemli.

  1. Emre bey direksiyon eğitimi öğreticiliği belgesi gerekiyor. Yazıda nasıl alınacağının da bilgisini verdim.

   1. Kurslara bağlı olmadan kendi araçlarıyla veya kendi aracımızla özel direksiyon dersi verebilir miyiz yasal olarak yasak olur mu? Sürücü kursları karışabilir mi? Şikayet unsuru olabilir mi?

    1. Direksiyon eğitimi öğreticiliği belgesi sürücü kurslarında işe girmeye yarıyor diye biliyorum. Özel ders verebilmek için ayrıca farklı şartları doldurup ilçe milli eğitim müdürlüğünden direksiyon öğretmeni olarak çalışma izni almak gerekiyor.

 3. Merhaba, detaylı yazınızı okudum. Gerçekten güzel bir inceleme olmuş. Ben zaten özel direksiyon dersi veriyorum. Oldukça zevkli bir iş. Ancak sabır gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu