Ek İş

Ek İş Olarak Evde Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

Oyuncak Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Ek iş olarak evde oyuncak yaparak para kazanmak bir çok kişinin yaptığı ve çok da başarılı olduğu bir alan. Oyuncak yaparak nasıl para kazanılır diyorsanız yazımızı lütfen sonuna kadar okuyun. Oyuncak yaparak para kazanmak yeni iş imkanları arasında yer almaktadır. Evde yapılabilecek uğraşlar arasında olan oyuncak yapımı ile aylık çok ciddi rakamlar kazanma şansınız var. Özellikle ahşap oyuncak yaparak ve amigurumi oyuncak yaparak iyi bir ek gelir elde edebilirsiniz.

Tüm Dünya’da ve ülkemizde artık aileler bebek ve çocuklarına plastiklerden yapılmış oyuncaklar almayı tercih etmemektedir. Bunun yerine bebek ve çocuklarına ahşap oyuncaklar yada el örgüsü amigurumi oyuncaklar almak istemektedir. Bir bebeğin ve çocuğun gelişiminde oyuncağın çok büyük önemi vardır. Her aile çocuklarına gelişim döneminde bir çok oyuncak almakta yada çocuğu olan kişilere oyuncak hediye edilmektedir. Oyuncak yapımı da bu nedenle çok önemli bir gelir kaynağıdır. Plastik oyuncaklar kanserojen içermekte ve çok zararlı olduğu artık günümüz koşullarında tespih edilmiştir. Bunun içinde el yapımı oyuncak sektörü bir kaç yıl içerisinde katlanarak büyümüştür. Ek iş olarak para kazanmak istiyorsanız ve bu konuda beceriniz varsa mutlaka girmeniz gereken bir sektördür.Ek İş Olarak Evde Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

Ek İş Olarak Evde Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

Ek iş olarak evde oyuncak yaparak para kazanmak istiyorsanız öncelikle oyuncak yapımını öğrenmeniz gerekmektedir. Bu konuda beceriniz varsa bu işten ayda 2-3 bin lira kazanmanız mümkün. Bir çok ev hanımı bu konuda aylık ciddi rakamlar kazanmaktadır. Özellikle örgü oyuncak ve tahtadan oyuncak yaparak ciddi alıcılar edinebilirsiniz.

Yaptığınız oyuncaklar diğerlerinden farklı ve dikkat çekici olmalıdır. Bunun için sadece oyuncak üretimini öğrenmeniz yeterli değildir. Kendinizi yenilemeli ve değişik türden oyuncaklar üretmelisiniz. Standart üretilen oyuncaklardan sa bu tür oyuncaklar çok daha ilgi çektiği için satış ve pazarlama imkanınız çok daha fazla olacaktır.Ahşap Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

Ahşap Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

Ahşap oyuncak yapımını bilmiyorsanız Halk Eğitim Merkezlerinin bu konu ile ilgili kurslarına yazılabilirsiniz. Kendi başınıza da evde çok rahatlıkla oyuncak yapımını öğrenmeniz mümkündür. Youtube kanalında ahşap oyuncak yapımı ile ilgili bir çok video var. Bu videoları seyrederek nasıl oyuncak yapılır çok daha iyi anlayabilirsiniz. Ahşap oyuncak malzemelerini dekorasyon malzemeleri satan yerlerden, tuhafiyeler den ve çeşitli büyük perakende mağazalarından edinebilirsiniz. Bu işi öğrendikçe neyi nereden alacağınız konusunda çok daha iyi fikir sahibi olursunuz. Önemli olan işe başlamak ve sonrasında işi öğrendikçe bilgi sahibi olmaktır.

Ahşap oyuncak yapımını öğrenmek aslında işin en basit kısmıdır. Bundan sonra yaptığınız oyuncakları pazarlamak gelmektedir. Öncelikle reklamınızı yapmalısınız. Bu işi yaptığınızı duyurmalı ve müşteri edinmeye çalışmalısınız. Sosyal medya hesabınızdan, çevrenizden bu işi en rahatlıkla duyurabilirsiniz.Amugurumi Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

Amigurumi Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

Amigurumi oyuncak yapımı ise bir çok ev hanımının oyalanmak, eğlenmek amaçlı yaptığı işler arasındadır. Çocuklarına oyuncaklarını kendileri örerek çok önemli bir iş yapmaktadırlar. Bu işi ise kazanca dönüştüren bir çok ev hanımı var.

Örgü oyuncak yapmayı bilmiyorsanız bir kaç video seyrettikten sonra hemen bu işi kapabilirsiniz. Videolarda nasıl başlanacağı, hangi ipin uygun olduğu oldukça ayrıntılı anlatılmaktadır. Malzemeleri tuhafiyeler den hemen elde edebilirsiniz. Tığ ve koton iple yapılan oyuncaklar için çok fazla maliyet gerekmemektedir. Oysaki bittiğinde iyi paralara satılmaktadır. Evde boş vakitlerinizde ek gelir elde edebilmek için deneyebilir ve yaptıklarınızı satabilirsiniz.Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

Oyuncak Yaparak Para Kazanmak

Oyuncak yaparak para kazanmak isteyen kişiler öncelikle bu işi öğrenmeli ve deneyim kazanmalıdır. Başta bir kaç oyuncak yaparak bu işin size uygun olup olmadığına bakın. İşin size uygun olduğunu düşünüyorsanız işe başlayın. Değişik modelleri deneyin ve ilgi çekici oyuncaklar yapın. Bu tür oyuncaklar çok daha çabuk satılacaktır.

İşi öğrendikten sonra gerekli olan iş satışını yapmak ve yaptığınız oyuncakları pazarlamaktır. Bu iş için sosyal medyayı kullanın. Facebook hesabınızdan bunu duyurun ve yaptığınız oyuncakların resimlerini çekerek buradan yayınlayın.

Çevredeki oyuncak mağazalarını ziyaret edin ve yaptıklarınızdan örnekler götürün. Bu örnekler satılırsa sizden yenilerini isteyeceklerdir. Bunun yanında çevre halk pazarlarına tezgah açabilirsiniz. Eğer vaktiniz yoksa İnternet üzerinden satışını yapabileceğiniz bir site kurabilirsiniz. Bir çok satış sitesi de bulunmaktadır. Bu gibi sitelere oyuncaklarınızın resimlerini çekerek yükleyin ve İnternet üzerinden satış yapmaya çalışın. Kargo şirketleri ile anlaşma yaparsanız kargo ücretleri de oldukça aza inmektedir. Kargo bedava gibi yazı satışlarınızın çok daha fazla olmasını sağlayacaktır.

Bu işe zaman ayırırsanız ek iş olarak evde oyuncak yaparak para kazanmak çok kolay olacaktır. Oyuncak yaparak nasıl para kazanılır diyen bir çok kişi ciddi alıcısı olan bu sektöre girdiğinde güzel paralar kazanmaya başlamıştır. Oyuncak yaparak para kazanmak istiyorsanız gelişmekte ve her geçen gün büyümekte olan bu iş dalında adınızı çok rahatlıkla duyurabilirsiniz.

17 Comments

 1. Güzel bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık hocam. Bez bebek yaparak para kazanma özellikle twitterda çok popüler. Birçok kişi bu şekilde ailesini geçindiriyor ayrıca çocuklar için de çok güzel bir hediye oluyor.

  1. Herkes para sıkıntısı çekiyor artık ev hanımları da ellerinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorlar.

 2. İnternet’te böyle işleri hep aramıştım. Nereden alınacak peki bu işleri nasıl yapacağız biraz daha açar mısınız? Hocam evde boş boş oturmaktansa ek gelir olarak değerlendirebilir ve kullanabilir. Yazı içinde ayrıca teşekkürler.

 3. Ev hanımlarının iyi bir pazarlama ve ufak çaplı reklamıyla güzel satış yapabileceklerine inanıyorum. Trend konuları takip edip onlar üzerinden oyuncak yapmaları lazım 🙂

  1. Ev hanımları amigurumi oyuncak yaparak para kazanabilirler. Bu devirde çabalayan insanlar bir şekilde parasını kazanıyor.

 4. Ev hanımları ve öğrenciler için ahşap oyuncak yaparak para kazanma fikrinin harika bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Hem bir şeyler üretiyor, hem de bir çocuğa sağlıklı bir oyuncak sağlamış oluyorsunuz. Biraz girişkenlikle gerçek hayatta ve sosyal medyada iyi bir çevrede kurulursa, kazanç potansiyeli bir hayli yüksek.

  1. Hocam ahşap oyuncak yapmak çok zor bir iş ama ufakta olsa gelir kazanıp aynı zamanda boş vakitlerinde bir hobiyle uğraşmak güzel olacaktır.

 5. Ev hanımları için hem vakit geçirecekleri hem de para kazanacakları güzel bir fırsat. Güzel makaleniz için teşekkürler.

 6. Etrafımızdaki insanları hayran bırakacak ve onlara hediye etmemizi isteyeceklerinden şüphem yok ayrıca bunu bir gelir modeline dönüştürmekte yine yapan kişinin elinde. Bunun dışında el emeği olması zaten ayrı bir hava katıyor. Teşekkürler paylaşım için.

  1. Oyuncak yapmak zor bir iş yeteneği olanların değerlendirmesi gereken bir şey. Zaten böyle bir şeye yeteneği olan birinin yaptığı oyuncağı eve gelen misafir çocuklarının ağlayarak isteyeceklerinden şüphem yok 🙂

 7. Bu konuda halk eğitim merkezlerinin veya belediyelerin kursları mevcut. Bir veya iki kere kursa gittikten sonra bu işi yapabilecek seviyeye gelebiliyorsunuz. Tabi biraz yaratıcılık ve araştırma da gerekiyor. Yapılacak oyuncaklar için birçok youtube kanalı adım adım anlatım yapıyor, uygulamak yeterli olacak.

 8. Bu oyuncak işi kafama yattı gerçekten. Hiç düşünmemiştim ama nasıl bir oyuncak yapmak gerek bunu iyice düşünmek lazım. Fikir için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close