Ek İş

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Evde Yemek Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Evde yemek yaparak para kazanmak genelde ev hanımlarının popiler iş imkanı haline gelmiştir. Ek iş olarak yapılabilecek meslekler arasında yemek yapımı ön sıralardadır. Güzel yemek yapabilen biri için evde kendi yaptığı ürünleri satabilmek çok güzel bir gelir kaynağıdır. Ancak bu iş için güzel yemek yapabilmek yetmemektedir. Planlama, yaptığını satabilme, değişik alanlarda müşteri bulabilme de bu iş için çok önemlidir. Evde yemek yaparak nasıl para kazanılır, kimlere satış ile başlanabilir, bu işe atılmak için neler gerekmektedir?

Evde yemek yaparak para kazanmak için öncelikle kimlere yemek yapabilirsiniz, müşteri nasıl bulabilirsiniz, bunu planlamak gerekmektedir. Evde pek çok çeşit ürün yapılabilir. Öğrencilere yakın bir yerde oturuyorsanız öğrencilere ev yemekleri yapılabilir. Bunun yanında kadın günleri için özel siparişler alabilirsiniz. Evde mantı yaparak para kazanabilirsiniz. Kışlık domates sosları, turşular, salça yada reçeller yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Unlu mamüller, poğaca, kurabiye, börek gibi hamur işlerini yakın pastane, cafe gibi anlaşacağınız iş yerlerine yapabilirsiniz. Bu iş için öncelikle müşteri edinmeniz gerekmektedir. Araştırmaya girmeli ve adınızı duyurmalısınız. Belki küçük el ilanları bastırmalı onları dağıtmalısınız.Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

İşletmenizin özelliklerini belirleyin ve bir iş planı çıkarın. Ne satmak istediğinizi, nasıl ve kimlere satabileceğinizi düşünün ve öncelikle işe o şekilde başlayın. Finans bölümü işin en önemli yanıdır. Yapacağınız ürünlerin tam olarak maliyetini hesaplayın ve kaça satacağınıza karar verin. Aynı zamanda pazarlama ve reklam gibi maliyetleri de iyi hesaplamak gerekmektedir. Bu iş için öncelikle kendinize bir bütçe ayırın ve bu bütçeyi iyi değerlendirin. Satışlarınızı yaparken ana parayı çıkarmadan kar yapmış sayılmazsınız.

Yaptığınız yiyeceklerin fotoğraflarını çekin ve kendiniz için bir internet sitesi oluşturun. Bu siteden yaptığınız yemeklerin görsellerini paylaşarak kendinize çok daha fazla müşteri edinebilirsiniz.Ek İş Olarak Evde Yemek Yapmak

Ek İş Olarak Evde Yemek Yapmak

Ek iş olarak evde yemek yapmak ciddi gelir kaynağıdır. Bir çok insan uğraşması zor olan yemekleri bir çok nedenden dolayı yapamamaktadır. Kadın ve erkeğin çalıştığı aileler, bekarlar, öğrenciler, yaşlılar genelde evde uğraşması zor yiyecekler hazırlayamamaktadır. Kendinize ek iş olarak yemek yapmayı seçmişseniz adınızı duyurduktan sonra müşteri bulmakta zorlanmayacaksınız. Örneğin evde mantı yapmak çok gelir getiren bir yemek çeşididir. Ev reçelleri hazırlamak ve satmak ise hem çok zamanınızı almaz hemde ciddi gelir getirmektedir. Ev yapımı baklava, börek gibi unlu mamüller ciddi alıcısı olan ve istenen yemekler arasındadır.

Ek iş olarak evde yemek yapmak isteyen kişiler bunu öncelikli olarak çevrelerinde duyurmalıdır. Çevre esnaflara telefon numaralarının da yazılı olduğu küçük broşürler bırakarak çok daha fazla kişiye ulaşabilirler. Sabır ve zamanla istedikleri ek gelire kolayca ulaşma imkanı vardır.

13 Yorum

  1. Özellikle ev hanımlarını ve vakti olan öğrenciler için faydalı bir yazı olmuş. Günümüzde birçok insan, ek gelir fırsatları peşinde koşuyor ve bir şekilde ek gelir elde etmeye çalışıyor. Bu yüzden de makaleniz güncel ve faydalı olmuş. Teşekkürler!

  2. Geçtiğimiz yıl Adıyaman ilinde Gül abla diye bir siteye denk geldim. Siteyi incelediğim zaman çeşitli tariflerin yanında sipariş alınıyordu. Alınan siparişleri gün içerisinde teslim ederek müşteri memnuniyetini üst seviyede tutuyorlardı. Bence güzel fikir denenebilir.

  3. Evden para kazanmak isteyenler için gerçekten güzel bir yol haritası ve bilgilendirici yazı olmuş. Elinize sağlık, umarım ihtiyacı olan arkadaşların işine yarar.

  4. Anneme hep diyorum evde yemek yaparak para kazanıyor insanlar senin neyin eksik, gerçekten yaptığı yemekler harika diye ama dinlemiyor. Herşeyden önemlisi para kazanmak için cesaret lazım girişken olmak gerek.

  5. Evde yemek yaparak para kazanmak belki annelerimiz için kolay ama yaşları da geldi artık Allah korusun yorulsunlar istemem. Bir yandan da maddi zorluk annen destek olsun istiyorsun ama bilmiyorum kararsız kaldım bakalım Allah ne yol çizdirecek bizlere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu