Ek İş

İnternet Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanmak

İnternet Üzerinden Satış Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmak artık günümüz teknolojisi ile çok yaygın bir hal almıştır. Araştırmalar gerçek mağazaların müşterileri elinde tutmakta zorlandıklarını göstermektedir. Bir çok kişi alışverişlerini İnternet üzerinden yaparak vakit kazanmaktadır. E-ticaret yapan sitelerin çoğalması da bunun bir göstergesidir. İş olarak yada ek iş imkanı arayan ve e-ticaret yaparak para kazanmak isteyen bir çok kişi de bu yola başvurmaktadır. İnternet üzerinden satış yaparak nasıl para kazanılır derseniz bu konuyu hep birlikte inceleyelim.

Günümüz şartlarında eğer çok iyi bir geliriniz yoksa tek maaşla ev geçindirebilmek çok zordur. Mutlaka ev geçindirebilmek , ihtiyaçları karşılayabilmek için bir ek gelir gerekmektedir. İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmak ise ciddi bir ek gelir hatta gelir kaynağıdır. Bu yol ile gelir elde etmeye başlayan bir çok kişi tüm zamanını bu işe vererek çok daha fazla gelir elde etmektedir. Bir ürün yerine farklı seçeneklerle gelirini çoğaltmaktadır.

İnternet üzerinden para kazanmak için öncelikle kullanmadığınız eşyaları satış yoluna gitmek en masrafsız yoldur. Kullanmadığınız eşyalar, kıyafetler, çeyiz vs. eşyaları İnternet’teki özellikle satış yapabilmek için açılan sitelerden satabilirsiniz. Bu yol ile kendinize bir sermaye elde edebilirsiniz. Bu iş için sahibinden, hepsiburada, gittigidiyor gibi bir çok site ürünlerinizi koyabileceğiniz sitelerdendir. Bu sitelerde yavaş yavaş satış yapmaya başlayabilir, bu arada işin inceliklerini de öğrenebilirsiniz. Bir yandan alıştırma yaparken bir yandan da ek gelir elde edebileceğiniz, İnternet’ten satabileceğiniz ürünlerin araştırmasını yapmalısınız.

Ürün araştırması yapmak işin en zor yanıdır. İhtiyaç duyulabilecek ve gelir kazandırabilecek ürünü bulmak için ciddi bir araştırma yapmak gerekir. Ürünü asıl üreticisinden almak ve satmak gelir getirebilir. Bu işin kargo gibi bir masrafı da vardır. Ürünü al sat yapabilmek için ürünü aldığınız zaman, o ürünü koyabileceğiniz bir yer yani depo da gerekmektedir. Ürünü kolilemek ve kargoya vermek de hem maliyet hem de zaman gerektiren bir iştir. Ek gelir kazanmak ya da akşam iş çıkışı ve hafta sonları bu işi yapabilmek çok zordur. Bu iş için vaktinizin çoğunu bu işe ayırmanız gerekmektedir. Bunun yerine size önerimiz tedarikçiler üzerinden çalışmanızdır.İnternet Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanmak

İnternet Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanmak

İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmak isteyen bir çok kişi bu işi perakendeci üzerinden yapmaktadır. Perakendeci ile satış ortaklığı kurabilir, depo ve kargo gibi bir sorun olmadan direk üretici ile anlaşarak da bu işi yapabilirsiniz. Siz ürünü İnternet’e satışa koyarsınız, ürün satıldığında perakendeciye satışı haber verirsiniz. Üretici bu ürünü kargoya verir ve yaptığınız anlaşma ile iki tarafta para kazanır. Siz ürünü belirli bir fiyat ile alır, istediğiniz fiyata satarsınız. Depo, nakliye, kargo gibi ek maliyet olmadan direk ürünü satar ve ek gelir elde edersiniz.

Tedarikçi bulmak ve güvenilir olması bu konuda en önemli noktalardan biridir. Tedarikçi malı nasıl teslim edecek, zamanında ve düzgün bir şekilde alıcıya nasıl ulaştıracak bunlar çok önemlidir. Güvenebileceğiniz tedarikçiler ile çalışmak gerekmektedir. Bu nedenle bizim size tavsiyemiz birden çok tedarikçi ile çalışmanızdır. Tek tedarikçi ile çalışmak büyük bir risktir. Tedarikçinin de sizden beklentisi parasını zamanında ödemenizdir. Karşılıklı alışverişte güven ve düzgün iş yapmak çok önemlidir.

İnternet’ten satış yaparak para kazanabilmek için ürün bulmak işin en zor yanıdır demiştik. Bu ürün her sitede bulunan bir ürün olmamalıdır. Bir çok sitede satılan ürünü satabilmek için çok ucuza vermelisiniz ki siz tercih edilin. Bu da sizin kar yapmanızı engellemektedir. Bunun yerine öyle bir ürün bulmalısınız ki rekabet çok olmamalıdır. Rekabetin çok olmadığı bir piyasada kar oranınız çok daha yüksek olmaktadır.İnternet Üzerinden Satış Yaparak Kaç Lira Kazanılır?

İnternet Üzerinden Satış Yaparak Kaç Lira Kazanılır?

İnternet üzerinden satış yaparak çok ciddi kar yapan kişiler vardır. Bir çok kişi bu yol ile büyük bir servet kazanmayı başarmıştır. Tabi ki ürün seçimini doğru yapmak ve piyasayı iyi bilmek de çok önemlidir. Fakat kar yapmak ümidi ile   büyük paralar bağlayarak zarar yapan bir çok kişi de vardır. Eğer tedarikçi üzerinden satış yapacaksanız bu işin hiç bir zararı yoktur. Çünkü büyük paralar bağlayarak mal almak riskli bir iştir. Oysa ki tedarikçi ile anlaşarak, onun üzerinden mal satıp, sattığın kadar malın parasını ona vermek çok risksiz ve zarar yapacağınız bir iş değildir. Sattığınız üründen elde ettiğiniz kar sizin geliriniz olmaktadır. Bu nedenle biz ilk başta bu yolu tercih etmenin çok daha güvenilir olduğunu size hatırlatmak isteriz.

İnternet üzerinden satış yaparak kaç lira kazanabilirim diyenlere ilk başlarda 1000- ile 2000 lira, hatta daha az bile olabilir. Fakat işi öğrendikçe ve uygun ürünler buldukça bu rakam 5 ile 6 haneli rakamlara ulaşabilmektedir. Bu işinizi nasıl yaptığınızla alakalı değişebilen bir orandır. Müşteri memnuniyeti, ürünlerin kalitesi ve ürünü nasıl pazarladığınız gelir elde edebilmeniz de ve satışınızda büyük rol oynamaktadır.

Perakendeci üzerinden İnternet’te satış yaparak para kazanmak, ek gelir elde etmek isteyenler için önerebileceğimiz en güvenilir yoldur. Bu işe başlamakta hiç tereddüt etmeden kısa sürede başlamanızı öneririz. Çok fazla kişi bu işi yaptığı için ne kadar erken girerseniz o kadar başarılı olabilirsiniz. İşi büyüttüğünüz de kendinize mutlaka bir site açmanız ve ürünleri siteniz üzerinden de satmanızı öneririz.  Sitenizin olması ve ürünleri bu siteden satmanız da size çok daha güvenilirlik sağlayacaktır.

Ek gelir elde etmeniz bir çok yolundan biri de İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmaktır. Kendinize güveniyorsanız ben bu işi yapabilirim diyorsanız mutlaka küçük küçük bu işe başlamalısınız. Ne kadar para kazanacağınız yaptığınız iş ile orantılı gelişir. Kim bilir belki geleceğin milyonerleri arasına girebilirsiniz.

8 Comments

  1. Ben de şimdi İnternet üzerinden kalimba satmak istiyorum, konunuz bu konuda bana güzel fikirler verdi. Herkesin beklentisi farklı bu konuda. Ben halihazırda aynı sektörde bir dükkana sahip olduğum için ana işim gibi görüyorum. Kimi arkadaşlar İnternet’ten satışı ek iş olarak görüyor ve çok üzerine düşmüyor maalesef.

  2. İnternet üzerinden satış yaparak para kazanmak çok kolay. Fakat işin ilmini bilmek gerekli. Öncelikle para kazanılacak iş seçilmeli ve bunun üzerinde fizibilitesi yapılmalı. Bence direk olarak İnternet üzerinden satış yapmak için bir anda hiç kimse işe atılmamalıdır diye düşünüyorum.Önce gerçekçi olarak en kötüsünü düşünerek hareket etmek en mantıklısı olacaktır. Bilgileriniz için teşekkür ederim.

  3. 2012 Yılından beri e-ticaretin birçok sektöründe hizmet vermekteyiz. Çalışmaya bağlı olarak yüksek meblağlarda da kazanç mevcuttur. Fakat ortalama e-ticaretin getirisi 1000-6000 TL aralığındadır. Bu işe başlamadan önce profesyonel hizmet almanızı tavsiye ederim. Saygılar.

  4. İnternet üzerinden para kazanmak geçtiğimiz yıllarda daha kolaydı, fakat geçtiğimiz dönemlerde belli başlı konulardan para kazanılıyordu şimdi yöneleceğimiz alan daha fazla. Ellerinize sağlık faydalı bilgiler mevcut.

  5. İnternet üzerinden para kazanmanın birçok yolu var ancak en iyisi bence youtube ile kazanmak. Dert yok tasa yok tertemiz bir kaç videoyu hite aldığın zaman oturduğun yerden para kazanıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close