Gündeme Dair Görüşlerim

Seçimde Ak Parti Hata Üstüne Hata Yaptı

Seçim İmamoğlu’nun zaferiyle sonuçlandı böyle olacağı zaten belliydi ama kimse bu kadar büyük bir fark beklemiyordu. Halk İmamoğlu’na büyük bir sorumluluk verdi ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Seçimdeki farkın bu kadar fazla olmasının en önemli nedeni ak partinin artık halktan kopan, halkın ne düşündüğü önemsemeyen politikaları bunca deneyimli siyasetçiler böyle hataları art arda nasıl yaptılar anlamak mümkün değil.

Yapılan Hatalar

  • Yapılan en büyük hata çaldılar söylemidir. Halk buna hiç inanmadı ve cevabını sandıkta verdi.
  • Pontus söylemi Karadeniz’de ciddi bir oy oranı olan ak partiye çok zarar verdi.
  • Seçilirse yargı elinden başkanlığı alır söylemi. Bu resmen halkın iradesini hiçe saymaktır.
  • Beka meselesi deyip hdp ile iş birliği yapıyorlar deyip son dakika Öcalan’ın mektubuna sarılmak ve Öcalan’ın kardeşinin TRT ekranlarına çıkması ve seçime yönelik konuşması. Ülkücülerin hiç hoşuna gitmedi.
  • Valiye hakaret olayını bu kadar şişirmek bunun üzerinden baskı kurmak işin yargıya gideceğini söylemek yanlıştı. İnsanlarda bir seçim için yapmadıkları kalmadı algısını oluşturdu.
  • Otelde buluştular soruları verdiler söylemi programda hep gündemde olan adayların sürekli konuştuğu konulardan sorular sorulmasa belki inanırdık inanın programı izlerken sıkıldım. Sırf oy alacağım diye her yol mubahtır mantığıyla hareket edilmesi ciddi bir hataydı soruları verecek olsa mail atar değil mi?

Seçim Sonrası Acil Yapılması Gereken İki Şey

  • Ekonomi çok kötü gidiyor acı reçete uygulanmalı ciddi bir kemer sıkma programına başlanması gerekiyor oy kaygısıyla günü kurtaralım şeklinde devam edilmesi artık mümkün değil.
  • Ülkenin gündemi Akdeniz olmalı oradaki çıkarlarımızı ülkece savunmak zorundayız ekonomideki bu kötü gidişten kurtulmak istiyorsak oradaki enerji kaynaklarına ihtiyacımız var.
Etiketler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı