Ek İşWebmaster

Youtube İle Para Kazanmak

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube ile para kazanmak isteyen kişiler bilmelidir ki bu iş sanıldığının aksine çok daha zor. Youtube’dan nasıl para kazanılır sorusu bir çok kişinin merak ettiği konular arasında. Ek iş olarak youtube’dan para kazanmak istiyorsanız sabır, kararlılıkla birlikte çok çalışmanız gerekmektedir.

Önceden olsa çekilen videolarla para kazanma şansınız var deseler ona inanmazdık. Günümüz koşullarında artık her şey İnternet ortamında yayınlanmaktadır. İnternet’ten dizi ve sinema seyredildiği gibi bir çok bilmediğimiz şeyi de ona sorarak öğreniyoruz. Youtube ise ne ararsak bulabileceğimiz videolarla dolu. Eğlenceli videoların yanında nasıl musluk tamir edeceğiz, nasıl boya yapacağız hatta dikiş makinesini nasıl yağlarız gibi tüm sorularınızın karşılığını bu kanalda bulabilirsiniz. En çok izlenen videolarda elbette bu videoları çeken kişilere ciddi paralar kazandırmaktadır.Ek İş Olarak Youtube'dan Para Kazanmak

Ek İş Olarak Youtube’dan Para Kazanmak

Youtube ile para kazanmak için ilginç, ses getirecek, komik, eğlenceli videolar çekmenin yanında her hangi bir işte uzmansanız o iş hakkında videolar da çekebilirsiniz. Mesela; tamir nasıl yapılır, yemek yapımı, piriz nasıl takılır, elektrik işleri nasıl yapılır, musluk nasıl tamir edilir gibi videolar da sahiplerine ciddi paralar kazandıran videolar arasındadır. Bu tür videoları youtube koyarak ciddi bir ek gelir sahibi olabilirsiniz.

Youtube ile para kazanmak için youtube ortağı olmanız gerekmektedir. Bunun anlamı içeriklerinize google’nin reklam yerleştirmesine izin vermenizdir.  Size para kazandıran tıklamalar ve bu reklam gelirleridir. Bunun için öncelikli youtube hesabı açıyorsunuz. Bu hesapta gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra hesabınız aktif hale geliyor. Google hizmetleri kullanım şartlarını da onaylıyorsunuz. Videolardan para kazanma butonuna da bastıktan sonra artık tek yapmanız gereken video çekerek takipçi edinmeye çalışmaktır.Youtube İle Para Kazanmak

Youtube İle Para Kazanmak

Youtube’dan ek iş olarak para kazanmak için 1000 takipçi ve 4000 saat videolarınızın seyredilmesi gerekmektedir. Bir yıl süre içerisinde bu iki şartı yerine getirdiğiniz taktirde youtube ile para kazanmaya başlamış olursunuz.

Bu işi ne yazık ki her kez başaramıyor. Bu işi başarabilmek için çok çalışmak ve sabretmek gerekmektedir. Bol bol video çekmek ve bu videoların izlenmesini sağlamalısınız. Facebook hesabınız da bu videoların izlenmesine yardımcı olabilir. Sosyal medyadan çektiğiniz videoların tanıtımını yaparak reklamınızı yapabilirsiniz.

Videolarınızın seyredilmesini istiyorsanız ilk 10-15 saniyelik dilim içerisinde seyircinin ilgisini çekmeniz gerekmektedir. Bir çok insan bu işi yapmaya başladı fakat sonuç olarak başarılı olamadı. Bu iş için devamlılık ve güncellik çok önemli. Aslında en önemli şey belli aralıklarla video atmaktan geçiyor. Kısaca 3 gün arayla video atıyorsanız her zaman bu aralığı takip etmeye çalışın youtube devamlılığı sever.

Ek iş olarak youtube’dan para kazanmak isteyen kişiler öncelikle şunu bilmelidir ki yaptıkları işi ciddiye alarak her gün video çekerlerse ve bu işten bıkmadan devamlılık gösterirlerse neden başaramasınlar. Bu işi yapıp başarılı olanları takip edin. Neler yapıyorlar? Nasıl video çekiyorlar? Nasıl konuşup nasıl dikkat çekiyorlar? Bu fikirler size video çekmekte örnek olacaktır. Bunun yanında hangi konuda video çekeceğinize karar verin. Kendinizi bu konuda çok daha ilerletin ve çok daha fazla bilgi edinin. Bol bol doküman okuyun ve çekeceğiniz konu ile hazırlanmış diğer videoları da izleyin. Bu da size çok yardımcı olacaktır. İlk videolar sizi yıldırmasın ilerledikçe çok daha başarılı ve profesyonelce videolar çekebilirsiniz. Videolarınızın kapak resimleri de çok önemli profesyonelce hazırlamanız gerekiyor.

Ek iş olarak youtube’dan para kazanmak size ilginç geldiyse bu işe başlayabilirsiniz. En azından işten geldikten sonra yada boş vakitlerinizde size uğraşacak ilginç ve güzel bir uğraş olur. Youtube ile para kazanmak bir şans. Bu şansı neden siz yakalayamayasınız ki. Kendinizi bu konuda yeterli görüyorsanız bu işi deneyebilirsiniz.

26 Yorum

  1. Hilal hanım burada önemli olan husus ne kadar kaliteli bir içerik oluşturduğunuz. Rakipleriniz sizden kaliteli içerikler oluşturuyorsa onları geçememeniz çok doğaldır. Onlar varken kimse sizi izlemeyecektir ama siz kaliteli içerik oluşturur ve kalitenizi koruyarak düzenli belli aralıklarla sürekli içerik üretirseniz neden youtube’dan para kazanmayasınız.

 1. Youtube artık eskisi kadar para kazandırmıyor ancak bu sektörden hala kazanç sağlayabilenler var. Özellikle milyonluk kitleye sahip kanallar bu işten oldukça yüksek meblağlar kazanabiliyorlar. Yararlı ve bilgi içerikli bir yazı olmuş teşekkürler.

  1. Zaten kazanmak için kaliteli içerik oluşturup kitleyi yavaş yavaş oluşturmak lazım. Düşünün insanlar belki 3 4 sene ciddi şekilde emek harcamışlar ama şuanda dediğiniz kitlesi olan kanallar ayda çok ciddi gelir elde ediyor.

 2. Bazen diyorum ki keşke 2013 yılında falan bu işe girenlerden biri olsaydım. Eminim o tarihte girseydim pastadan bir pay kapma şansım olurdu. Fakat sene 2019 ve artık her şey biraz daha zor gözüküyor.

  1. Valla bende aynı şekilde düşünüyorum. Artık belli bir kitleye sahip olmak için cidden çok kaliteli içerik ve düzenli olarak içerik üretmek gerekiyor.

 3. Youtube geleceğin para kazanma araçlarından biri haline geldi. insanlar artık okumaktan ziyade izlemeyi tercih ediyorlar. Youtubedan para kazanmak için adsense hesabına mı ihtiyacımız var?

  1. Bir adsense hesabına ihtiyacınız var. Adsense hesabınızı youtube kanalınıza bağlıyorsunuz. Adsense hesabınıza adresinizi doğru şekilde giriyorsunuz. Pin gönderiyorlar evinize pini girince hesabınıza adresinizi doğruluyorsunuz. Hesabınızdaki para 200 tl nin üzerine çıkınca parayı banka hesabınıza yolluyorlar.

 4. Youtube para kazandırmasına kazandırıyor ancak son dönemde gözlemlediğim özellikle çocuk kanallarında sırf para kazanmak için çocuklar üzerinde olumsuz etkilere sebebiyet verecek pek çok sıkıntılı videoyu da barındırıyor. Çocuklara özellikle kötü alışkanlıkların nasıl kazandıracağı, şiddet, tiksindirici içerik vb gibi pek çok problemli video sırf para kazanma amaçlı olarak çocukların adeta dünyasını karartacak niteliğe sahip. Bunun kontrolü youtube tarafında çok zor.

  1. O kanalları youtube ye şikayet ederek sonuç alabiliriz varsa bildiğiniz sıkıntılı video burada paylaşırsanız bizde şikayet ederiz.

 5. Bende bu işe girmeyi düşünmüştüm. Çok zor bir iş bu saatten sonra gerçekten çok kaliteli içerikler yapmadıktan sonra tutulmanız çok zor.

 6. Bir zamanlar youtubeden para kazanmak çok kolaydı. Lakin şu anda binlerce kişi buradan para kazanmaya çalışıyor. O kişilerin arasından sıyrılıp popüler olmak baya zor.

 7. Günümüzde bir çok genç arkadaşımız youtube üzerinden para kazanmakta. Gelecek dijital dünyanın vazgeçilmez parçası olan youtube bir çok insana iş imkanı sağlıyor. Değeri bilinmesi gereken bir mecra, herkese başarılar diliyorum.

 8. Youtube üzerinden para kazanabilmek için ciddi gayret göstermek gerekiyor ve uzun bir süre kazanç beklememek şart, tabi youtube Türkiye’nin daha az kazandırması gibi bir sorunda var.

 9. İki sene önce bende Youtuber olmak istedim yaklaşık 20 video çektim ama izlenme oranlarım çok düşük olduğu için vazgeçtim. Nasip değilmiş demekten başka bir çarem yok.

 10. Millet önceden yayın yapmaya başlamış paraları götürmüş şimdi öyle mi? yok 4000 saat diyor yok o politika yok bu politika önceden başlamak lazımdı bu işe.

 11. Son zamanlarda oldukça popüler hale geldi fakat cidden kazananların sayısı oldukça sınırlı. Youtube gelir elde etme konusunda bu tarz bilgi veren içeriklere gerçekten ihtiyaç var.

 12. Her işte olduğu gibi bu iştede özgün olmak ve sürekli içerik üretmek şart. Keşfedilmek biraz zaman alabileceği için motivasyon düşmemesi de şart tabi.

 13. Son zamanlarda çok sık gündeme gelen konulardan biride bu yöntem ama aslında görüldüğü kadar kolay olmuyor para kazanması bunu bir youtuber olarak söyleyebiliyorum. Tüm işi gücü bırakıp bu işe yönelirsek işte o zaman durum değişiyor.

 14. Bu youtube işine girmeyi bende çok istiyorum fakat bir türlü vakit bulamadığım için başlayamadım. Bir gün tüm işleri bir kenara bırakıp youtube işine gireceğim.

 15. Aklı Çalışana Her Yerde Para Var 🙂
  Youtube’i İlk Keşfeden Belkide En Çok Ekmeğini Yemiş Kişilerin Başında Geliyorum 🙂
  Tabi Bu Benim Düşüncem 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu